Jak wypromować i sprzedać książkę W INTERNECIE | PR Education

Jak wypromować i sprzedać książkę W INTERNECIE

Kurs internetowy: wykorzystaj potencjał internetu do promocji i sprzedaży książki

 

Według najnowszych badań 71% osób dokonuje zakupu książek na podstawie informacji pozyskanych w internecie (IAB Polska 2015 r.).

 

Do kogo skierowany jest Kurs?

Kurs jest skierowany do:

 • autorów beletrystyki i poradników
 • wydawców
 • pracowników działów marketingu, PR i promocji wydawnictw
 • pracowników agencji literackich
 • pracowników agencji PR.

Co daje uczestnictwo w kursie?

Kurs internetowy JAK WYPROMOWAĆ I SPRZEDAĆ KSIĄŻKĘ W INTERNECIE krok po kroku pokazuje, jak wykorzystać tanie i bezpłatne narzędzia internetowe do wypromowania tytułu i wizerunku autora, a tym samym znacząco wpłynąć na rozpoznawalność i sprzedaż książki. Ćwiczenia i konsultacje pozwalają pogłębić wiedzę i przekuć ją w praktyczne umiejętności, dzięki którym autor lub wydawca może w pełni wykorzystać stojącą przed nim rynkową szansę.

Opinia o kursie

Kurs jest świetny. Podaje przydatne narzędzia, uczy, informuje, prowadzi za rękę przez zawiłe korytarze promocji. Z pewnością przyda się każdemu autorowi, który pragnie zaistnieć na rynku czytelniczym i sam, bądź ze swoim wydawnictwem, jak najlepiej zareklamować swe dzieło. Ćwiczenia pomogą każdemu w wyborze najkorzystniejszych opcji reklamy. Są jasne, czytelne, dają konkretną wiedzę. Umiejętny podział lekcji na mniejsze, łatwiejsze do przemyślenia fragmenty, powoduje, że wiedzę tę przyswaja się bezproblemowo i otwiera ona nowe możliwości każdemu uczestnikowi kursu. Katarzyna Buziak

Wydawało mi się, że sporo wiem o rynku wydawniczym i promocji w internecie. Napisałam w końcu dwie książki, od ponad dwóch lat rozwijam autorskiego bloga. Czego odkrywczego mogę się dowiedzieć? Przyznam, że zapisałam się na szkolenie internetowe „Jak wypromować i sprzedać książkę w internecie” z ciekawości. Chciałam zyskać świeże spojrzenie na znane tematy, a dostałam sporą pigułkę wiedzy, którą wykorzystuję w zasadzie każdego dnia. Formuła 12 lekcji, w której każda trafia do mnie raz na tydzień bardzo mi odpowiadała. Miałam czas i przestrzeń na wdrożenie wskazówek Pani Beaty w życie, przetestowanie ich i konfrontację z rzeczywistością. Co ważne, konsultacje i dostępność Autorki pomiędzy lekcjami nie były pustą deklaracją, ponieważ żadne moje pytania nie pozostały nigdy bez odpowiedzi.

Kurs ma zdecydowanie kilka mocnych stron. Przede wszystkim zamiast ogólników – uczestnik dostaje konkretne porady i praktyczne wskazówki do zastosowania od zaraz. Język kursu jest bardzo przystępny. Myślę, że nawet dla kogoś, kto nie ma jeszcze żadnych doświadczeń z rynkiem wydawniczym, wszystko będzie zrozumiałe i jasne. Jednak największą wartość miała dla mnie część merytoryczna kursu. Najważniejsze dla mnie lekcje dotyczyły analizy książki, e-mail marketingu, pozyskiwania patronatów i zasad współpracy z dziennikarzami. Lekcje poruszające kwestie związane z obecnością w blogosferze i mediach społecznościowych dla osoby, która prowadzi własnego bloga i fan page nie będą odkryciem Ameryki, ale na pewno rzucą nowe światło na te kwestie.

Podsumowując mogę śmiało stwierdzić, że wzięłam dla siebie naprawdę sporo z kursu „Jak wypromować i sprzedać książkę w internecie”. Dzięki niemu uświadomiłam sobie, że mogę promować siebie, jako twórcę i autora niezależnie od promocji moich książek. Mogę to oczywiście połączyć, ale nie muszę. Co więcej, mogę zaplanować i wdrożyć strategię promocji długo po premierze książek (co z resztą zamierzam uczynić). A książki są skutecznym narzędziem promocji mnie jako eksperta w danej dziedzinie, więc warto wykorzystać potencjał drzemiący w obu tych zakresach. Z radością polecam kurs „Jak wypromować i sprzedać książkę internecie” tym osobom, które poszukują rzetelnej wiedzy, popartej doświadczeniem i preferują pracę w swoim własnym rytmie. To był zdecydowanie jeden z bardziej praktycznych kursów internetowych, w jakich brałam udział.

Katarzyna Żbikowska, www.mapymysli.com, autorka „Mapy myśli w biznesie” i „Komunikacja biznesowa oczami kierownika projektu”.

Unikatowe zalety Kursu

 • Zestaw narzędzi i metod działania, gotowych do wykorzystania.
 • Praktyczna wiedza na temat profesjonalnej promocji książki i autora w internecie.
 • Dodatkowe materiały, w tym wzory dokumentów, case studies oraz ćwiczenia.
 • Konsultowanie ćwiczeń z autorką kursu, ekspertem wydawniczego PR.
 • Możliwość dostosowania czasu i tempa nauki do potrzeb i możliwości uczestnika.
 • Uczestnictwo w Kursie potwierdzone dyplomem.

Przeczytaj opinie o naszych szkoleniach i kursach - czytaj opinie.

Program Kursu

Lekcja 1. Czytelnicy – jak do nich dotrzeć za pomocą narzędzi internetowych. 

 • Specyfika działań promocyjnych na rynku książki i w internecie.
 • Analiza książki – punkt wyjścia działań PR. 
 • Planowanie kampanii promocyjnej w internecie.  

Lekcja 2. Wykorzystanie strony internetowej w celu skutecznej promocji i sprzedaży książki.

 • Strona WWW – jak skutecznie promować książkę poprzez stronę internetową.
 • Jak stworzyć internetowe biuro prasowe i dlaczego jest nam potrzebne.

Lekcja 3. E-mail marketing – jak stworzyć listę mailingową i wykorzystać jej potencjał do promocji i sprzedaży książki.

 • Zasady efektywnego e-mail marketingu na rynku książki.
 • Jak stworzyć atrakcyjny newsletter.

Lekcja 4. Marketing wirusowy – jak sprawić, by informacja o książce rozchodziła się po sieci.

 • Co to jest marketing wirusowy, jak działa i co może zrobić dla naszej książki.
 • Zastosowanie marketingu wirusowego na rynku książki.

Lekcja 5. Blogosfera – promowanie książki we współpracy z blogerami. 

 • Blog, blogerzy, blogosfera – jak to ugryźć?
 • Formy współpracy z blogerami w celu promocji książki.

Lekcja 6. Serwisy społecznościowe – jak promować książkę w social media?

 • Profile w mediach społecznościowych.
 • Pierwsze kroki w social media wydawcy lub autora.

Lekcja 7. Facebook – planowanie strategii komunikacji o książce.

 • Co to jest strategia, jak ją zaprojektować i dlaczego bez niej ani rusz?

Lekcja 8. Facebook – projektowanie i prowadzenia fan page’a promującego książkę.

 • Pomysł na fan page – cztery sposoby obecności na FB.
 • Pozyskiwanie fanów, którzy czytają książki.  
 • Angażowanie fanów - jak działać, by strona tętniła życiem, czyli edge range i inne historie.

Lekcja 9. Facebook – wspieranie sprzedaży książki za pomocą Facebooka.

 • Przeobrażanie fanów w klientów kupujących nasze książki.
 • Posty komercyjne – jakie są rodzaje postów komercyjnych i co robić, by zadziałały.

Lekcja 10. System reklamowy Facebooka.

 • System reklamowy Facebooka – jak precyzyjnie dotrzeć do naszych czytelników.
 • Tego o FB nie wiedzą wszyscy, czyli rozwiązania, które warto znać.

Lekcja 11. Współpraca z mediami internetowymi – jak pisać artykuły na temat książki.

 • Budowa artykułu prasowego.
 • Jak napisać atrakcyjny artykuł na temat książki.
 • Jak opublikować artykuł.

Autorka Kursu

Beata Wawryniuk - aktywny praktyk public relations, od 15 lat związana z branżą wydawniczą i PR, ekspert wydawniczego PR, trenerka, pisarka, wydawca. Przez siedem lat zarządzała działem PR w warszawskim wydawnictwie. Zaplanowała i zrealizowała wiele kampanii promocyjnych. Z sukcesami promowała książki i autorski wizerunek takich autorów, jak: Daniel Passent, Agnieszka Perepeczko, Jan Pietrzak, Marcin Wolski, Dmitrij Strelnikoff, Małgorzata Piekarska, Tomasz Łubieński, Barbara i Piotr Adamczewscy i wielu innych. Specjalizuje się w media relations, internetowym PR i eventach.

Absolwentka Studium Public Relations w Szkole Głównej Handlowej, Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie prowadzi szkolenia z zakresu public relations dla osób i instytucji działających na polu kultury, edukacji, sztuki oraz biznesu.

Metodologia Kursu

Kurs Jak wypromować i sprzedać książkę w internecie jest kursem internetowym. Na kurs składa się 11 lekcji, w skład których wchodzą: treść lekcji, case studies, wzory dokumentów, ćwiczenia. Lekcje będą wysyłane drogą e-mailową na adres uczestnika Kursu dwa razy w tygodniu (we wtorki i w piątki). Przez cały okres Kursu uczestnik może konsultować pracę nad ćwiczeniami z autorką kursu. Na koniec uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia Kursu (po wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę).

Termin i cena Kursu

Edycja jesienna kursu Jak wypromować i sprzedać książkę w internecie rozpocznie się 29 stycznia 2019 r. Cena Kursu: 329 zł. W cenę Kursu wliczone są: treść lekcji, dodatkowe materiały, ćwiczenia, test, dyplom ukończenia kursu (po wykonaniu testu sprawdzającego wiedzę). 

Zapisz się na Kurs

Prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO i przesłanie go mailem w formie załącznika na adres: kurs@preducation.pl.

Zobacz też:

kurs kreatywnego pisania: Jak napisać książkę, czyli WARSZTAT pisarza
kurs internetowy: JAK WYDAĆ KSIĄŻKĘ
kurs internetowy: WIZERUNEK PISARZA
szkolenie: JAK WYDAĆ, WYPROMOWAĆ I SPRZEDAĆ BESTSELLER
kurs internetowy: JAK WYPROMOWAĆ KSIĄŻKĘ W MEDIACH

Serdecznie zapraszamy do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat Kursu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.